ראשי נטורופתיה

מתכונים בריאים וטעימים


 

נטורופתיה- טיפול PDF Print דואר אלקטרוני


מהי נטורופתיה?

נטורופתיה היא אחת האסכולות המובילות בתחום רפואה משלימה, היא משלבת שיטות טיפול אינטגרטיבית כאשר הגישה העומדת מאחורי טיפול נטורופתי, היא גישה הוליסטית הרואה קשר בין אורח חיים, תזונה, סטרס, לבין בריאות או חולי.
עמוד הטווח של הנטורופתיה הוא הקשבה לאיתותי הגוף ולהפרות איזון ודרכם לתפור את הטיפול הנכון והמתאים, הטיפול מבוסס על תהליך טבעי של הגוף ועידודו להשבת האיזון - הגופני או הנפשי, או שניהם.מניעה וריפוי מחלות

רפואה נטורופתית נכנסת תחת השם הכולל "רפואה משלימה" וככזו היא מסוגלת לתת מענה למגוון רחב של תופעות, מחלות או סימפטומים. הנטורופתיה עוסקת גם במניעת מחלות ושיפור איכות החיים . היא יכולה לעמוד בפני עצמה או בתוספת לטיפול רפואי קונוונציונלי.

תפקידו של הנטורופת הוא לבחון ולחפש גורמים להשבת הבריאות ולמניעת החולי ולסייע לגוף לרפא ולאזן את עצמו, על ידי הסרת הגורמים האינדיבידואליים אשר מרחיקים את יכולתו של הגוף להבריא.


טיפול נטורופתי מתאים גם לאנשים אשר מעוניינים לשמר את בריאותם ולעסוק במניעת מחלות או אשר במשפחתם יש מחלות תורשתיות וכי יש סבירות להתפרצות מחלה כזו או אחרת.ששת העקרונות של נטורופתיה:


ישנם שישה עקרונות אשר מנחים את הנטורופת בעבודתו -עקרונות אלו מהווים את תמצית הגישה הנטורופתית ומהווים את ייחודיות השיטה:


1.    כוח הריפוי של הטבע -

בנטורופתיה מאמינים כי הטבע עושה את הטוב ביותר שהוא יכול, בכל רגע נתון, כדי שנרגיש טוב ונהיה בריאים. תפקיד הנטורופתים הוא לעזור למבריא לחזק את כוח הריפוי הפנימי שלו, באמצעים טבעיים.


2.    טיפול האדם כמכלול-

בריאות או מחלה נובעים מיחסי גומלין בין גורמים פיזיים, רגשיים, תזונתיים, גנטיים, סביבתיים ועוד. הנטורופתים מטפלים באדם כולו, תוך שהם לוקח בחשבון את הגורמים הללו.


3.    למצוא את הגורם-

הנטורופתיה מאמינה כי לכל מחלה יש סיבה, אשר במקרים רבים נעוצה בהתעלמות מחוקי הטבע, בעיקר בתחומי התזונה ואורח חיים (מתח, חוסר פעילות גופנית ועוד). תפקיד הנטורופתים הוא לנסות למצוא את הגורם ולטפל בו באמצעים טבעיים. הנטורופתיה נמנעת מטיפול בסימפטומים או דיכויים.


4.    בראש ובראשונה אין להזיק -

הנטורופתים מעדיפים טיפולים לא פולשניים, אשר מקטינים את הסיכון לתופעות לוואי מזיקות. הם יודעים באיזה מטופל הם יכולים לטפל בצורה בטוחה ואילו מטופלים צריך להפנות לאנשי מקצוע אחרים/ לעבוד בשיתוף פעולה.


5.    המטפל כמורה-

תפקיד הנטורופת הוא להנחות את המטופל לאורח חיים בריא יותר ולהעניק לו כלים שיעצימו אותו ויעזרו לו בשמירת אורח חיים זה בעתיד. מכאן, שהמטופל אקטיבי בתהליך ועליו מוטלת האחריות על בריאותו. הנטורופת והמבריא עובדים כצוות בעל מטרה משותפת.


6.    רפואה מונעת-

גישה נטורופתית לבריאות יכולה למנוע התפתחות של מחלות קטנות כגדולות. הנטורופתים מלמדים את המבריא את העקרונות לחיים בריאים על מנת למנוע מחלות אלו.

 


Share