ראשי פרסומים ומאמרים הכלים שחשובים לבישול בריא

מתכונים בריאים וטעימים


 

הכלים שחשובים לבישול בריא PDF Print דואר אלקטרוני

 

מאז שלקחתי את הבישול בסדנאות צעד אחד קדימה, הבחנתי, שיש כמה כלים בסייסים שיעשו את החיים קלים ופשוטים במטבח. הן יחסכו זמן, ישדרגו את המנות ובעיקר יהפכו את החוויה למקצועית יותר ומזמינה יותר. אני פורסת בפניכם את הדברים שהם פריט חובה, יש כמובן אין סוף פריטים מועילים לבישול נוח. ועוד אציין, כי איני מצפה שתרכשו את הכול בבת אחת, בישול בריא זהו מסע, ובמסע מתקדמים צעד אחר צעד.

 

 

סכין חיתוך מקצועית (סכין שף)- לא לחינם היא נמצאת ראשונה ברשימה, סכין טובה ומקצועית חוסכת טונות של זמן, דבר מאוד משמעותי כשמתחילים במלאכת בישול. בדרך כלל סכין חיתוך טובה נמצאת בחנויות מקצועיות לבישול ושם גם נותנים הכוונה לסוג הסכין המתאים.

 

מייבש חסה- יש הרבה דברים שקונים בלי סיבה, ולא אחת פגשתי אנשים שקנו מייבש חסה ולא השתמשו בו כלל. בראשונה מייבש חסה הוא לא רק לחסה אלא לכל הירקות העליים שקיימים. חשיבותו היא בכך שירקות רטובים או לחים בסלט שלכם ימנעו מהרוטב עליו עמלתם להתמזג עם הירקות. המים פשוט מהווים מיסוך בין השמן לרוטב. חשיבותו המשנית היא בכך שעלים יפים ומסודרים נראים טובים יותר בקערה מאשר עלים מסמורטטים ורטובים.

 

מחבת סוטאז' כבדה מספר32  נון סטיק- המחבת הזו בעלת שולים גבוהים ומשמשת כסיר לכל דבר. היא גורמת לפיזור טוב של חום האש וניתן להפחית מכמויות השמן בזמן הבישול (רק אם תהיה עם ציפוי טיטניום או טפלון מאיכות גבוהה). אפשר להקפיץ איתה ירקות, לאדות איתה ולהכין בה תבשילים שונים. גודל 32 הינו גודל בו תוכלו להכין אוכל לכמה ימים דבר שיניע אתכם ויחסוך לכם זמן. מומלץ בעלת ידית ארוכה ולא שתי ידיות קטנות.

 

מעבד מזון- יש בו פונקציות רבות והוא יתייצב לעזרתם  אם זה כדי לטחון את המרק למרקם חלק ואם זה כדי להכין ממרח חומוס בריא. ישנם גם בלנדרים מאוד חזקים בשוק היום, שגם הם על תקן מעבדי מזון.

 

כוסות מדידה ומשקל מקצועי- כדי לא לטעות במתכונים כדאי לעבוד לפי דיוק גרמים או מ"ל. ניתן למצוא בכל חנות לכלי בית בעזרות בודדות של שקלים.

 

רוצים לקבל את 10 הטיפים המנצחים למטבח?

לחצו כאן ותקבלו למייל שלכם את '10 הטיפים המנצחים למטבח'Share