ראשי פרסומים ומאמרים ייעוץ לטבעונות בריאה בזמן הריון והנקה

מתכונים בריאים וטעימים


 

ייעוץ לטבעונות בריאה בזמן הריון והנקה PDF Print דואר אלקטרוני
.
לצד הבריאות והתועלת המשמעותית שיש באכילה של מזונות מן הצומח ומעבר לתזונה טבעונית, יכולים להיווצר חסרים תזונתיים אם הצמחונות או הטבעונות מבוססת על ג'אנק פוד, על מעט פירות וירקות (בעיקר העליים) או חוסר גיוון בתפריט מבחינת שאר אבות המזון, כגון דגנים וקיטניות. הימנעות ממזונות מן החיי (באופן מלא או חלקי) מצריכה מחשבה ובקרה על חסרים תזונתיים אפשריים שעלולים לצוץ, דבר שחשוב שבעתיים בזמן הריון ו/או הנקה.
הורים רבים שבחרו דרך חיים טבעונית עבור תינוק החל מגיל חצי שנה, צריכים להיות ערוכים שבעתיים בנושא חסרים תזונתיים. תחילה יש ללוות את התהליך יחד עם רופא הילדים ואחות טיפת חלב, כדי לבדוק עקומות גדילה והתפתחות תקינה, ולאחר מכן לקבל ייעוץ תזונתי מגורם מתאים. תינוקות מגיל חצי שנה ועד שנתיים זקוקים לקשת רחבה בטעמים כדי לפתח חך לא בררן סביב גיל שנתיים (רוב הילדים בגיל שנתיים עוברים בררנות אוכל טבעית), ולכן, כדי שבסיס הטעמים יהיה מגובש ככל הניתן יש לדעת לעשות נכון את הטבעונות או הצמחונות בקרב הפעוט.

אם נכנסת להריון או שאת מניקה ובכוונתך לגדל תינוק טבעוני צרי קשר לייעוץ לבניית תפריט טבעוני- בריא והמלצות תזונתיות חשובות!

V משקל תקין
V מניעת/ צמצום חסרים תזונתיים
V תקינות מערכת העיכול בזמן הריון
V שיפור החיוניות לאחר הלידה
V תשאול תזונתי מעמיק ובניית תפריט/ המלצות
V ייעוץ לאנמיה בזמן הריון
V בדיקת תשובות בדיקות דם
V מתכונים ושילובים מומלצים בזמן הריון ו/או הנקה
V תחליפים בריאים למזונות מוכרים מן החיי
V צמצום מזונות מזיקים מהתפריט
ועוד....


Share