ראשי הטור האישי שלי חירות למקום טוב יותר

מתכונים בריאים וטעימים


 

חירות למקום טוב יותר PDF Print דואר אלקטרוני


בצעד נועז את עולה עליו, בתקווה שזה יעשה לכם טוב לקשר, שהוא יעריך את ההשקעה ויתגמל אותך בהתאם.

 


עד כמה שזה אולי נשמע ארוטי מדובר בהתנהלות כמעט יומיומית של עליה על המשקל כדי לראות אם כל מה שטרחת בא לידי ביטוי ברגע אחד. רגע האמת- כך מטופלת שלי מכנה את זה ולרגע הזה יש כיוונים שונים: הוא יכול להיות רגע נפלא- אם ירדת במשקל, ורגע נוראי אם הכול נשאר אותו דבר או חמור מכך עלית חצי ק"ג. ברגע הזה אין לזלזל, צריך לתת לו את הכבוד שלו, הוא יהיה זה שישפיע על איך תתלבשי לעבודה, הרגע שיקבע אם תהיי אדיבה או לוחמנית בכביש, ואולי הרגע שיעיד על המשך המוטיבציה בתהליך שבחרת.

כמטפלת, שעיקר עבודתה הוא יעוץ בנושא אוכל, תזונה נכונה, שינוי הרגלים לירידה או עליה במשקל, להוסיף לזה את היותי מזה 13 שנה מדריכת כושר, גם אני שאובה לתחום הזה של רזון ובריאות. ולא, אין לי שום קילוגרמים מיותרים להוריד, ולא, אין לי בעיה להפסיק לאכול כשאני שבעה, אבל דרך המטופלות שלי אני מרגישה את הפרויקט הגדול של חייהן- להיות רזות. והפרויקט הזה, שכל המשאבים, האנרגיות ותשומת הלב מנוקזות כלפיו, הפרויקט שבגללו הולכים לדיאטנית, או נטורופתית או קבוצות הרזייה או מאמן כושר. הפרויקט הזה ששואב את החופש להחליט לבד מה לאכול ומתי. ואיך, איך מצד אחד שומרים על מה שהנטורופתית אמרה ומצד שני מביאים לידי ביטוי את זכות הבחירה לאכול מה שמתחשק- כי חופש אמיתי זה שאף אחד לא אומר לך מה לעשות ומה לאכול. ואיך כל זה מתיישב עם היותי מטפלת שאמורה בסופו של דבר לתת יד מכוונת להציע מזון ותפריט בריא שיועיל לגוף להיפטר מהשומן העודף, או במילים אחרות "תגידי לי מה לאכול" "אני רוצה להוריד 5 ק'ג".
עיניים עצומות לרווחה

העזרה החיצונית שאני מציעה למטופלות שלי הוא לא בדמות "תפריט מדף" אלא בעזרת שינוי הרגליים ודו-שיח על רצונותיה האמיתיים, לא אלו המוכתבים, לא אלו הפולשים לתודעתה בכוח. העלייה על המשקל בקליניקה תעשה רק כשהיא משרתת את התהליך, לעיתים היא תהיה כשהמטופלת עולה בעיניים עצומות, כי לא תמיד היא צריכה לדעת מהו משקלה. החשיבות למקום טוב צריכה לבוא מבפנים החוצה ולא מבחוץ פנימה. טיפוח הגוף החיצוני לא יבוא במקום טיפוח הפנימיות, אלא לצידו. זהו טיפול גוף-נפש, זהו תהליך של ירידה במשקל בגישה הנטורופתית.


שירי מזור,
נטורופתית

Share